Buderus U042 24 kw Hermetik Kombi U042 24 kw

ÖZELLİKLER

Ürün Adı : Buderus U042 24 kw Hermetik Kombi

Ürün Kodu : U042 24 kw

Kategori : Doğalgaz ve Kombi Sistemleri

Alt Kategori : KOMBİ


Logamax U042 ile sadece kombiniz değil, geleceği şekillendiren teknoloji de evinize konuk oluyor!

Geleceği şekillendiren Buderus teknolojisi ile üretilen Logamax U042, kompakt yapısı, çevreye duyarlı yaklaşımı ve sağladığı yüksek verim ile göz dolduruyor.

Kullanımı kolay ön panel ve minimize edilmiş ebatlar, Logamax U042’yi ekonomik olduğu kadar fonksiyonel hale de getiriyor.

Logamax U042 Yüksek verim ile düşük gaz tüketimi Tam emniyet sistemi ile güvenli işletim Kalorifer suyuna ve kullanım sıcak suyuna göre modülasyon Basit ve kullanımı kolay ön panel Cotronic ön panelden 8 arıza tespit imkânı Düşük ses seviyesi Bağlantı kiti sayesinde güneş enerjisi kolektörü ile kullanabilme (solar kit ile) Minimize edilmiş ebatlar Reset tuşu ile basit arızaların kullanıcı tarafından giderilme imkânı Donmaya karşı koruma fonksiyonu Kablolu oda termostatı ile uzaktan kumanda imkânı

Hermetik kombi teknolojisi nedir ?

Kombiler atık gazın cihazdan ve ortamdan uzaklaştırılması bakımından iki farklı metod ile birbirinden ayrılırlar. Bu metodlardan ilki bacalı kombilerdeki tahliye şekli, diğeri ise bacalı kombilere göre daha yeni bir teknoloji olan hermetik kombilerdeki tahlihe şeklidir. Genel olarak kombiler bu metodlardan hangisini kullanıyorsa onun adı ile Hermetik Kombi veya Bacalı Kombi olarak adlandırılırlar.

Hermetik kombilerde yanma için kullanılan hava bir fan yardımıyla dış ortamdan alınıp yanma sonrasında açığa çıkan atık gaz aynı sistemle dış ortama atılmaktadır. Ortam havası yanma prosesinde kullanılmadığından ve tamamen izole edildiğinden ortamın havalandırılmasına ihtiyaç duyulmaz. Hermetik kombiler bacalı kombilerin ihtiyaç duyduğu havadar çalışma ortamının sağlanamadığı konutlarda yaygın olarak kullanılırlar.